KORFU, APULIE 9.-18.6.2018                                                cena: 13.990,-
 

zpět na nabídku zájezdů

 

PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE

 

 
 

1.den

sobota

9.6.2018

Odjezd z Prahy v 6:00 hod. (VFN Praha, Karlovo náměstí)., z Brna v 8:30 hod. (parkoviště naproti OD TESCO ve městě na ulici Dornych v místě bývalého hotelu Metropol). Cesta non-stop přes Bratislavu, Budapešť, Szeged, Novi Sad do Bělehradu. V případě brzkého příjezdu možnost večerní návštěvy centra města (hlavní město Srbska s bohatou a slavnou minulostí, přesto s mladou architekturou. Nejpěknější zástavbu z 19. stol. má bulvár Terezije nebo ulice Kneza Mihaila, jedna z nejstarších ve městě, která žije převážně večer. Malebná je Skadarija, čtvrť umělců a bohémů, s kavárnami a malými obchůdky i pevnost Kalemagdan).        

 

 

- 1. nocleh - hotel na předměstí Bělehradu

 

2.den

neděle

10.6.2018

 

Brzy ráno pokračování v cestě přes Niš, Kumanovo, hr. přechod Gevgelija do řecké Soluně a ke klášterům na Meteoře. V případě časové rezervy krátká zastávka v Soluni (hlavní město řecké Makedonie s krásnou polohou na pobřeží Soluňského zálivu. Obrovské množství historických památek, křesťanské a byzantské stavby, které jsou na seznamu UNESCO. Symbolem města je Bílá věž, z jejíhož ochozu je pěkný výhled na město). Průjezd krajem Thesálie k ubytování do Kalambaka.    

- 2. nocleh - hotel v Kalambaka

 

 

 

3.den

pondělí

11.6.2018 

Po snídani  se vydáme přes malebnou vesnici Kastraki, krátkou cestou vedoucí vzhůru do skal, k velkolepému zážitku... Až do 300m se tyčí jednotlivé mohutné skály se svislými stěnami, špičaté skalní jehly, na jejichž vrcholcích byly ve středověku vystavěny kláštery Meteora (tj. ve vzduchu se vznášející. Z původních 21 se dochovalo jen 6, návštěva kteréhokoliv z nich je velkým zážitkem). Dále cesta přes Ioanninu do přístavu Igoumenitsa. Odtud odpoledne trajektem na ostrov Korfu (asi 1 hod. plavby) a po vylodění ještě asi 1,5 hod. cesty autobusem na ubytování. 

- 3.-5. nocleh - apartmány na Korfu

 

3.-6. den

Ubytování na Korfu v apartmánech s možností vlastního vaření.. Po dobu pobytu Individuální program - koupání, odpočinek a výlety. Tento ostrov s ohromně bohatou historií ale nabízí mnohem víc, především v  pozdním jaru neopakovatelně bohaté přírodní krásy. Při krátkých výletech se projedeme po ostrově s malými tradičními vesnicemi, z "hor" sahajících až do 300m jsou krásné výhledy na moře, uvidíte hlavní "městečko", některé jeho pamětihodnosti i vilu Monrepos, kde se narodil manžel anglické královny                     

   

6.den

čtvrtek

14.6.2018

V podvečer cesta na trajekt. Ve 23:55 hod. plavba nočním trajektem do italského Brindisi.

 

 - 6. nocleh - 4-lůžkové kajuty na trajektu

    

7.den

pátek

15.6.2018

 

Po vylodění, cca v 8:00 hod. budeme věnovat celý den prohlídkám zajímavých míst Apulie: Lecce (barokní město), Gallipoli (přístavní městečko situované na skalním ostrově v Tarentském zálivu, s pevninou spojené mostem). Podél pobřeží Riviera Neretina vede silnice částečně vytesaná ve skalách do přímořských lázní Santa Maria al Bagno. Poslední zastávkou bude Otranto (rybářské městečko, ve starověku odtud vyplouvaly lodě do řeckého Epiru. Z pevnosti je výhled až k 75 km vzdáleným Albánským horám. Velmi cenná je výzdoba katedrály, jejíž stavba začala v 11. stol.). 

   

- 7. nocleh - hotel na předměstí Otranta

 

 

8.den

sobota

16.6.2018

Po snídani cesta přes Brindisi, nejzajímavější oblastí Apulie (v kraji je rozeseto mnoho malých kruhových staveb zvaných Trulli) do Alberobella (unikátní městečko, které je centrum staveb Truli, nachází se jich zde více jak 1000). Odpoledne po prohlídkách pokračování v cestě na poloostrov Gargano k ubytování do městečka San Giovani Rotondo (poutní místo, žil zde Svatý Pio z Pietrelciny - italský kněz a světec, který byl známý zejména pro svá stigmata. Je mu taktéž přisuzováno mnoho zázraků. Ve městečku mu je zasvěcen kostel).

- 8. nocleh - hotel v San Giovani Rotondo

 

9.den

neděle

17.6.2018

 

 

 

Dopoledne okružní jízda poloostrovem Gargano s nádhernými úseky po rozeklaném pobřeží s krásnými výhledy. Zastávka ve Vieste (romantické přístavní městečko), dále v Peschici (starobylé městečko na strmé skále nad mořem). Po pobřeží povede naše cesta až do Rimini (kdysi pro nás vysněná dovolená u moře, 20 km dlouhá pláž, ale také důležité starověké město, ze kterého se dodnes dochoval Tiberiův most a Augustův oblouk). Večer se vydáme na noční   přejezd zpět do ČR. Cesta non-stop přes Bolognu, Udine, Tarvisio do Rakouska.  

- noc projetá v autobusu

 

10.den

pondělí

18.6.2018

Časně ráno cesta přes Rakousko (Graz, Vídeň) do Brna. Předpokládaný příjezd do Brna cca v 7:00 hod. a do Prahy nejpozději do 10:00 hod.                

 

 

Program může být přizpůsoben časovým limitům, nebo nepředvídatelným okolnostem.

 

V ceně zájezdu:

doprava klimatizovaným autobusem s WC a DVD; ubytování; služby průvodce;

výlety na Korfu; 7x ubytování dle programu; 1x trajekt s ubytováním v kajutách; 4x snídani;

pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

žádné vstupy; pojištění léčebných výloh v zahraničí (lze uzavřít v naší CK)

 

      

PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE

 

                                             Cestovní smlouva:     Všeobecné podmínky:

 

           

 

INFO:

    Renneská tř. 22a, 639 00  BRNO, tel./fax.: 541 220 187, e-mail: CK-Trojacek@email.cz,

web: http://www.jedotour.cz/ckjt