ITÁLIE - Apulie, Gargano 11.-20.6.2019                               Cena: 14.590,-
 

zpět na nabídku zájezdů

 

PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE

 

Itálie nabízí nepřeberné množství zážitků. Tentokrát Vás zveme do historické APULIE a oblasti BASILICATA, až na samý podpatek Italské boty. V době vlády starého Řecka oblast zvaná Magna Graecia - Velké Řecko. Čeká Vás relaxace na pobřeží Jónského i Jaderského moře, v mimořádně krásných lokalitách i výborných hotelích!! Nenavštívíte žádná velká hektická města, ale klenoty úžasné architektury.

 

 
 

1.den

úterý

11.6.2019

OdjezdPrahy (místo bude doplněno) v 17:00 hod., z Brna (parkoviště naproti OD Tesco na ul. Dornych) ve 20:00 hod. V noci cesta non-stop přes Rakousko, hraniční přechod Tarvisio do Itálie.

 

 

- noc projetá v autobusu

 

 

2.den

středa

12.6.2019

V průběhu dne pokračování v cestě po Jadranském pobřeží přes Rimini, na Palmovou riviéru (tento název dostala oblast pro bohatou exotickou vegetaci, včetně 8000 palem, které zde byly vysázeny na 6 km dlouhém pobřeží), San Benedetto (okouzlující lázeňské město), Termoli do San Giovani Rotondo („horské městečko“ ve výšce 566 m.n.m., založeno již v 11.st. V klášteře zde žil a zemřel v roce 1968 nejuznávanější světec jižní Itálie Padre Pio, na jehož těle se od r. 1918 objevovala stigmata. Místo se stalo navštěvovaným poutním místem. V průběhu dne, dle časových možností, krátké zastávky na prohlídky.

- 1. nocleh - hotel 4* se snídaní v San Giovani Rotondo

 

 

 

3.den

čtvrtek

13.6.2019 

Po snídani pokračování v cestě do Apulie. Navštívíme  Castel del Monte u městečka Andria (obrovský, přepychový gotický hrad který si nechal postavit kolem roku 1240 císař Fridrich II). Apulie - Zóna dei Trulli (oblast posetá exoticky působícími bílými kruhovými stavbami s kuželovitými střechami). Více než 1000 těchto staveb, které nejsou opuštěné, ale naopak velmi využívané, najdete v městečku Alberobello, množství také v městečku Locorotonda, rozeseté na ploše 1000 km2.

- 2. nocleh - hotel 4* se snídaní v Galipolli

  

4.den

pátek

14.6.2019

Odpočinkový den u moře, prohlídka města Galipolli (perla na pobřeží Jónského moře, kde Vás čeká odpočinek na krásné pláži, i podvečerní procházka do starého města, rozloženého na skalnatém poloostrově.                      

- 3. nocleh - hotel 4* se snídaní v Galipolli

   

5.den

sobota

15.6.2019

Po snídani se nabízí výlet „na konec světa“ k bazilice Santa Maria di Leuca, kde se slévají vody Jaderského a Jónského moře, do Otranta, ve starověku rušný přístav je dnes  městečkem s jedinečným kouzlem středověku. V blízkosti je maják a současně nejvýchodnější bod Itálie. Jedním z nejzajímavějších cílů oblasti je město LECCE,  zvané „Florencie jihu“. Zde se podivuhodně dochoval přepych barokních paláců, chrámů i pozůstatky antické slávy.

 

 - 4. nocleh - hotel 4* se snídaní v Galipolli

 

6.den

neděle

16.6.2019

 

Cestou na sever malá zastávka v lázeňském městečku na pobřeží Maria al Bagno. Prohlídka Taranta, které založili roku 708 př. Kr. vystěhovalci ze Sparty. Na skalním ostrově se rozkládá Staré město, s ohromující historií, na poloostrově  Nové město. Zdejší přístav je důležitou námořní základnou Itálie. Poloostrov Gargano vybíhá 65 km do moře a na úbočích Monte Gargano i kolem moře je řada romantických městeček jako např. Vieste, Peschici, San Menaio.- 5. nocleh ve Gap

 

- 5. nocleh - hotel 4* se snídaní na Garganu

 

7.den

pondělí

17.6.2019

Odpočinkový den u moře. 

 

 

- 6. nocleh - hotel 4* se snídaní na Garganu

 

 

8.den

úterý

18.6.2019

Odpočinkový den u moře. 

 

- 7. nocleh - hotel 4* se snídaní na Garganu

 

 

9.den

středa

19.6.2019

 

Dopoledne krátká návštěva Vieste a Peschici a odjezd přes Termoli, Anconu, Bolognu, Ferraru (možnost zastávky v obchodním centru). Noční přejezd přes Padovu,     hraniční přechod Tarvisio, Rakousko zpět do ČR.  

- noc projetá v autobusu

 

 

10.den

čtvrtek

20.6.2019

 

Předpokládaný příjezd do Brna6:00 hod. a do Prahy9:00 hod.

 

Program může být přizpůsoben časovým limitům, nebo nepředvídatelným okolnostem.

 

V ceně zájezdu:

doprava klimatizovaným autobusem s WC a DVD; ubytování ve 4* hotelích s bazénem

vč. snídaně formou bufetu; služby průvodce; pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

žádné vstupy; pojištění léčebných výloh v zahraničí (lze uzavřít v naší CK)

 

      

PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE

 

                                             Cestovní smlouva:     Všeobecné podmínky:

 

           

 

INFO:

    Renneská tř. 22a, 639 00  BRNO, tel./fax.: 541 220 187, e-mail: CK-Trojacek@email.cz,

web: http://www.jedotour.cz/ckjt