ITÁLIE - Dolomity, Toskánsko, Elba 10.-18.9.2016               Cena: 11.990,-
 

zpět na nabídku zájezdů

 

PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE

 

 
 

1.den

sobota

10.9.2016

Odjezd z Prahy6:00 hod. (parkoviště u stanice metra Roztyly), z Brna8:30 hod. (parkoviště naproti OD Tesco ve městě na ul. Dornych v místě bývalého hotelu Metropol). Dále přes hr. přechod Mikulov, Wien, Graz, hr. přechod Tarvisio do Itálie a přes Tolmezzo do místa ubytování ve Forni di  Sopra.

 

 

- 1. nocleh se snídaní: hotel ve Forni di Sopra

 

2.den

neděle

11.9.2016

 

Po snídani cesta východní částí Dolomit kolem  jezera MISURINA (1756 m) s překrásnými výhledy na dominantu této části hor - Tre Cime do světoznámého horského střediska Cortina d´Ampezzo. Právě zde začíná Velká dolomitská cesta - průjezd 110 km dlouhou efektní trasou, která končí v Bolzanu. Výhledy k bizarním štítům hor, průjezd průsmyky Passo Falsarego (2105 m) a Passo Pordoi (druhý nejvyšší průsmyk v Itálii - 2239 m) patří k nezapomenutelným zážitkům. Cesta bude pokračovat oblastí Jižního Tyrolska do podhůří Alp, do proslulého lázeňského městečka  MERANO, které ráda navštěvovala i císařovna Sisi. Atraktivní okolí, historické hrady včetně hradu Tirol, který dal jméno celé oblasti, množství promenád, lanovky do okolních hor, to vše láká každoročně mnoho návštěvníků.

 

- 2. nocleh (v apartmánu kuchyňka, v resortu bazén): apartmány v Kurzras

 

 

 

3.den

pondělí

12.9.2016 

Ráno výjezd lanovkou na Weissespitze (3250m). Odměnou bude nejen výhled na masiv Ötztalských  Alp, kde došlo k senzačnímu nálezu prehistorického člověka, po tisíciletí konzervovaného v ledu, ale i káva se zákuskem, kterou budete pohoštěni na vrcholku hory. Opět se vrátíme do Merana, abychom navštívili překrásné zahrady u šlechtického sídla Trauttmansdorff. 

 - 3. nocleh se snídaní: hotel v blízkosti Verony 

 

4.den

úterý

13.9.2016

Dopoledne budeme projíždět Lombardií, se zastávkou k prohlídce MANTOVY.  Vévodové rodu Gonzágů si zde nechali vystavět přepychovou rezidenci a město, které dnes patří k nejmalebnějším v severní Itálii. Pokračování cesty a průjezd malebným Toskánskem k mořskému zálivu Follonica v okolí stejnojmenného města.

                         

- 4.-7. nocleh ve 2-ložnicových apartmánech v blízkosti Follonica (možnost vlastního vaření, bazén)

   

5.den

středa

14.9.2016

Celodenní koupání u moře.
   

6.den

čtvrtek

15.9.2016

 

Celodenní výlet na ostrov ELBA, jen 10 km vzdálený od pevniny (27 km dlouhý a až 18,5 km široký). Ostrov je vyhledáván především pro krásné pláže a průzračnou vodu v moři. Pokud se nasytíte koupání, je možné přehlédnout ostrov z výšky - lanovkou z nejvyšší hory Elby Monte Capanne (1019m). Velmi navštěvovaná je také historická vesnička Marciana s malebnou zříceninou hradu. Podle časových možností je možné podívat se k paláci i vile, kde trávil své vyhnanství na ostrově Elba císař Napoleon Bonaparte.

   

7.den

pátek

16.9.2016

Celodenní koupání u moře.
   

8.den

sobota

17.9.2016

Ráno odjezd z místa ubytování, zastávka v malebném historickém toskánském městečku San Gimignano. Dále cestou k domovu prohlídka města FERRARA, kdysi sídla pohádkově bohatéhodvora rodu d´Este, dnes je město s mnoha paláci a chrámy pod záštitou UNESCO. V podvečer poslední nákup dárků - vína, oliv, sýrů… ve velkém supermarketu, cesta non-stop zpět do ČR.

- noc projetá v autobusu

 

9.den

neděle

18.9.2016

Předpokládaný příjezd do Brnaranních hodinách, do Prahy dopoledne.

 

 

Program může být přizpůsoben časovým limitům, nebo nepředvídatelným okolnostem.

 

V ceně zájezdu:

doprava klimatizovaným autobusem s WC a DVD; 7x ubytování; 2x snídaně; služby průvodce;

pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

žádné vstupy; pojištění léčebných výloh v zahraničí (lze uzavřít v naší CK)

 

      

PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE

 

                                             Cestovní smlouva:     Všeobecné podmínky:

 

           

 

INFO:

    Renneská tř. 22a, 639 00  BRNO, tel./fax.: 541 220 187, e-mail: CK-Trojacek@email.cz,

web: http://www.jedotour.cz/ckjt