Adventní Budapešť 1.-2.12.2018                                        Cena od : 1.890,-
 

zpět na nabídku zájezdů

 

PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE

 

 

 

Zveme Vás na adventní výlet do Budapešti. Čas v tomto krásném městě si můžete užít podle vlastních představ. Bohatá je adventní výzdoba i nabídka úžasných dobrot  na několika adventních trzích na náměstích a v okolí proslulé ulice Váci. Pro nákupy maďarských specialit je zde bohatě zásobená městská tržnice. Pro milovníky termálních lázní se nabízí koupání v proslulých lázních Szechenyi, v secesních lázních Gelert, nebo v tureckých lázních Rudas. Nebo můžete dát přednost procházkám po historických památkách. Mezi ně patří i několik proslulých cukráren s nádherným secesním interiérem. Příjezd do Budapešti bude v sobotu asi v 11:00 hod., ubytování se snídaní ze soboty na neděli je zajištěno ve 4* hotelu s bazénem blízko centra Budapešti, hned vedle stanice metra. Snídaně formou švédských stolů.

 

Cena při obsazení autobusu minimálně:

 

36 osobami:   Kč 2.090,-

      40 osobami:   Kč 1.990,-      

44 osobami:   Kč 1.890,-

 

 

Program zájezdu:

 

    Odjezd z Brna 1.12.2018 v 5:15 hod. (parkoviště naproti OD TESCO ve městě na ulici Dornych v místě bývalého hotelu Metropol).

    V sobotu předpokládáme program zaměřený na adventní trhy, nákupy a historii především v centru, v okolí ulice Váci. Neděle dopoledne bude určena na koupání, pro nekoupající se pro další  pozoruhodnosti města. Pokud bude program naplněn, po poledni odjedeme z Budapešti a zastavíme se na krátkou - cca hodinovou procházku centra Bratislavy. I zde je adventní atmosféra velmi pěkná, opět včetně bohaté nabídky slovenských dobrot .

    Při prohlídce Budapešti budeme střídat okružní jízdu městem s procházkami a prohlídkou nejpozoruhodnějších míst. Postupně se podíváme do Hradní čtvrti, nejvýznačnějšího historického komplexu v celé zemi. Na Hradním návrší si své paláce budovali králové už od 13. stol.. V okolních  křivolakých uličkách je mnoho krásných středověkých domů. V blízkosti najdeme  Matyášův chrám,        po staletí korunovační chrám uherských králů. Nejčastěji fotografovaným místem v Budapešti                    je bezesporu Rybářská bašta, odkud je  krásný výhled na Dunaj i celé město. Další část, kterou budeme poznávat, bude nábřeží Dunaje, impozantní budova Parlamentu, mnoho krásných staveb  šlechtických paláců, muzeí divadel a budov využívaných nejvyššími státními institucemi. Prohlédneme jednu z nejhezčích budapešťských ulic, Andrássyho třídu, která je zařazena do seznamu památek UNESCO. Pod touto ulicí vede nejstarší podzemní dráha na kontinentu. Starší je jen v Londýně. Podíváme se na náměstí Hrdinů, k pomníku Millénium, zbudovanému k tisícímu výročí příchodu kmene Maďarů do nové vlasti. V navazujícím Městském parku, je pozoruhodný komplex 21 budov postavených na malém ostrově na jezírku.

    Předpokládaný příjezd do Brna 2.12.2018 cca ve 21:00 hod.

 

 

Program může být přizpůsoben časovým limitům, počasí nebo nepředvídatelným okolnostem.

                                                                                             

V ceně zájezdu:

doprava klimatizovaným autobusem s WC a DVD; služby průvodce; 1x ubytování v hotelu

(2-lůžkové pokoje s příslušenstvím); 1x snídaně; pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

žádné vstupy; pojištění léčebných výloh v zahraničí (lze uzavřít v naší CK)

   

 

 

PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE

 

 

                                             Cestovní smlouva:     Všeobecné podmínky:

 

           

 

INFO:

    Renneská tř. 22a, 639 00  BRNO, tel./fax.: 541 220 187, e-mail: CK-Trojacek@email.cz,

web: http://www.jedotour.cz/ckjt