Advent v SRN - Pohoří HARZ 7.-10.12.2017                          Cena: 5.190,-
 

zpět na nabídku zájezdů

 

PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE

 

Zveme Vás na adventní výlet, který bude nejkrásnějším vánočním dárkem! Pohoří Harz, po léta na hranicích mezi OSI a Wesi oblast opomíjená, dnes jsou města a městečka pečlivě restaurovaná, pohádkově krásná, přesně jako stvořená pro adventní atmosféru. 

 

 

 
 

1.den

čtvrtek

7.12.2017

Odjezd z Brna v 15:00 hod. (parkoviště naproti OD TESCO ve městě na ulici Dornych v místě bývalého hotelu Metropol) a z Prahy17:45 hod. (parkoviště u stanice metra Roztyly). Dále cesta přes Ústí nad Labem do Kesslsdorfu na předměstí Drážďan k ubytování.

- 1. nocleh - hotel IBIS Budget Kesselsdorf

 

 

 

2.den

pátek

8.12.2017

Ráno se vydáme na cestu přes Lipsko, Halle do malého městečka Gernrode (proslulé výrobou a také muzeum kukačkových hodin, ty nejvyšší jsou s výškou 14 m zapsány v Guinessově knize rekordů. Malý adventní trh). Odpoledne pokračování do perly středověké architektury, pod ochranou UNESCO města Quedlinburg (překrásné město, jedinečný soubor 1300 hrázděných domů, které vznikaly v průběhu 800 let. A největší adventní kalendář v Německu   z 24 domů). Večer nebo následující den ráno, dle časových možností, navštívíme ještě krásné městečko Wernigerode (už v 9. století zde byla založena misionářská stanice. Na kopci zámek, pod ním městečko hrázděných domů, křivolakých uliček, světoznámá radnice a „vánoční trh jako z obrázkové knížky“. Večer příjezd na ubytování do městečka Ilsenburg

  

- 2. nocleh se snídaní - typicky historický, hrázděný hotel v Ilsenburgu

 

 

 

3.den

sobota

9.12.2017 

Po snídani (event. návštěva Wernigerode) a příjezd do městečka Goslar (ve 13.stol. patřil k nejdůležitějším městům Říše. Pro své bohatství a krásu byl zván „klenotnicí německého císaře“. Při procházce městem, které je na seznamu UNESCO,  Objevíte přes 1000 typických řemeslnických domků, 47 kostelů, a mnoho kašen. V roce 2015 byl Goslar vyhodnocen jako čtvrté nejkrásnější vánoční město SRN. Po prohlídkách se přesuneme do Erfurtu (po sjednocení Německa opět krásné hlavní město spolkové země Durynsko. Okouzlí Vás toto město mostů - je jich zde přes řeku Geru  a její přítoky 142!  Erfurt je samá věž - 25 kostelů, 15 klášterů, 10 kaplí, najdete i krásné středověké uličky, náměstí…čilý obchodní ruch tu panuje od středověku. Sváteční sezóna zde trvá 12 měsíců, adventní trhy jsou jedny z nejslavnějších v Německu. Voní jehličím i místními specialitami – erfurtská čokoláda, durynské bramborové  knedlíky i klobásky, které se tu připravují už přes 600 let, a spousta chutí, vůní a  dobrot Vánoc. To vše si užijete až do večera!

 

- 3. nocleh - hotel IBIS Budget Norra

 

4.den

neděle

10.12.2017

Ráno krátká zastávka ve Weimaru (město s nesmírně bohatým kulturním dědictvím ležící na řece Ilm v oblasti Durynska. V 18. a 19. století se stalo kulturním centrem evropského významu - domy J.V. Goetheho, F. Schillera. Působiště mnoha významných literátů a hudebních skladatelů). Následovat bude cesta  zpět do ČR přes hraniční přechod Hora Sv. Šebestiána (jen v případě dobrého počasí), Chomutov do Prahy a Brna. Předpokládaný příjezd do Prahy do 19 hod. a do Brna cca ve 22:00 hod.                      

 

Program může být přizpůsoben časovým limitům, nebo nepředvídatelným okolnostem.

 

V ceně zájezdu:

doprava klimatizovaným autobusem s WC a DVD; 3x ubytování v hotelu (převážně 2-lůžkové pokoje);

1x snídaně; pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

žádné vstupy; snídaně mimo program; pojištění léčebných výloh v zahraničí (lze uzavřít v naší CK)

      

 

PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE

 

 

                                             Cestovní smlouva:     Všeobecné podmínky:

 

           

 

INFO:

    Renneská tř. 22a, 639 00  BRNO, tel./fax.: 541 220 187, e-mail: CK-Trojacek@email.cz,

web: http://www.jedotour.cz/ckjt