Adventní Regensburg, Forchheim, Bamberg 9.-11.12.2016    Cena: 3.690,-
 

zpět na nabídku zájezdů

 

PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE

 

 
 

1.den

pátek

9.12.2016

Odjezd z Brna ve 14:00 hod. (parkoviště naproti OD TESCO ve městě na ulici  Dornych, v místě bývalého hotelu Metropol). Odjezd z Prahy v 17:00 hod. (VFN Praha, Karlovo nám.). Předpokládaný příjezd do Domažlic na ubytování v 19:00 hod. - večerní procházka po pěkném historickém náměstí s dochovanou částí opevnění ze 13. stol, s gotickými i renesančními domy s podloubími. Možnost večeře na hotelu.

 

 

 

- 1. nocleh se snídaní - hotel v centru Domažlic

 

2.den

sobota

10.12.2016

 

Po snídani asi v 8:00 hod. cesta přes hr. přechod Folmava do německého Regensburgu - město na seznamu UNESCO, jedno z nejstarších, ve středověku také nejbohatších měst na německém území. Na 1400 historických památek, z nichž nejstarší Porta pretoria je datována do r. 179, nejstarší dochovaný a používaný kamenný most severně od Alp do r. 1146, monumentální  katedrála sv. Petra a Pavla je z pol.13.stol. V křivolakých uličkách  historického centra se  skrývají překvapivě krásná zákoutí, nebo také nejstarší cukrárna v Německu, a na náměstí probíhá proslulý adventní trh. Po poledni odjezd do Forchheimu - pěkné městečko na řece Regnitz je připomínáno od 8.stol. Hrázděné domy na náměstí, opevněný zámek - císařská falc, části renesančního a barokního opevnění s kasematy a bastiony. Pověstná je krásná adventní výzdoba a vánoční trhy denně od 12 do 20 hod. Večer je možno trávit v termálních lázních Königsbad (večerní vstupné na 2,5 hod od 18:30 hod. je 4,5 EUR). 

- 2. nocleh - hotel v blízkosti Forchheimu

 

 

 

3.den

neděle

11.12.2016 

Po snídani velmi pěkný průjezd Franckým Švýcarskem, zalesněnou pahorkatinou  s hlubokými údolími, skalami a zříceninami hradů do Bambergu (francký Řím) – město považované za nejkrásnější v Německu, je pod ochranou UNESCO. Převážně barokní ráz města s mnoha chrámy, paláci, půvabnými uličkami, historickou radnicí na mostě.  Ramena řeky Regnitz zde vytváří ostrov i půvabné nábřeží  zvané Malé Benátky. K tomu 9 proslulých pivovarů, z nichž nejstarší je z r. 1405. Specialitou města je Rauchbier - nakuřované pivo. Krásná je i adventní atmosféra vyzdobených ulic a náměstí. Po poledni se vydáme na cestu k domovu s  krátkou zastávkou v Bayreuthu - město proslulé díky opernímu skladateli Richardu Wagnerovi. V případě časové rezervy velmi krátká zastávka ve Františkových Lázních. Předpokládaný příjezd do Prahy do 19:00 hod. a do Brna do 22:00.

 

Program může být přizpůsoben časovým limitům, nebo nepředvídatelným okolnostem.

 

V ceně zájezdu:

doprava klimatizovaným autobusem s WC a DVD; 2x ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích

se snídaní; služby průvodce; pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

žádné vstupy; pojištění léčebných výloh v zahraničí (lze uzavřít v naší CK)

 

      

PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE

 

 

                                             Cestovní smlouva:     Všeobecné podmínky:

 

           

 

INFO:

    Renneská tř. 22a, 639 00  BRNO, tel./fax.: 541 220 187, e-mail: CK-Trojacek@email.cz,

web: http://www.jedotour.cz/ckjt